16.07.2025 - BAREM DE CORECTARE - PROBA SCRISA - ADMITERE AMG SI BFKTR
Repartitie sali examen AMG si BFKTR Iulie 2025
Anunt inmatriculari Facultatea de Medicina - Iulie 2025
Programare inmatriculari Medicina- Iulie 2025
14.07.2025 - Rezultate Contestatii Concurs Admitere Medicina - sesiune iulie 2025
13.07.2025 - Anunt CONTESTATII 2025
Rezultat contestatie nr. 1768/13.07.2025 - Contestatie respinsa
13.07.2025 - BAREM DE CORECTARE - PROBA SCRISA - MEDICINA
Barem varianta P - Biologie - Chimie
Barem varianta P - Biologie - Fizica
Barem varianta Q - Biologie - Chimie
Barem varianta Q - Biologie - Fizica
Universitatea „Ovidius” din Constanța (UOC) va decerna titlul de Doctor Honoris Causa domnului prof. univ. dr. Vladimir Beliș, membru de onoare al Academiei Române, membru titular al Academiei de Științe Medicale din România, pentru contribuția deosebită adusă dezvoltării medicinei legale românești.
Cu o carieră impresionantă, de peste 60 de ani, profesorul Vladimir Beliș, prin calitatea sa de profesor în cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Carol Davila”, de director al Institutului Național de Medicină Legală „Mina Minovici”, de președinte al Societății Române de Medicină Legală, a determinat o evoluție a standardelor profesionale, universitare și științifice, a contribuit, în mod direct, la perfecționarea organizatorică a rețelei naționale de medicină legală și a susținut conștientizarea problematicii eticii medicale.
Ceremonia va avea loc vineri, 22 iunie 2018, la Sala Senatului a UOC (etaj I, corp A, Campus UOC, Aleea Universității nr. 1), începând cu ora 12.00.